info@istpek.com
ÇİN Danışmanlık Hizmeti

Çin Halk Cumhuriyeti dışarıdan sanıldığı gibi tek bir ülke olarak değerlendirilip,dünyanın değiişik yerlerinde ki klasik ticaret anlayışıyla gidilip ticarete başlamanın çok mümkün olduğu bir coğrafya değildir.

Bir milyardan fazla insanın ,50 den fazla ırkın beraberce yaşadığı,yüzlerce farklı dilin konuşulduğu,kuzeyden güneye dilin,alışkanlıkların,hatta dış görünüşlerin bile farklılık gösterdiği,üzerinde ciddi analizlerin yapılması gereken bir ülkedir.Çin de bu analizi yapmamıza engel olan durum ise Çince’dir.

Eğer Çince bilmiyorsanız,istediğiniz kadar Çinlilerle iletişiminiz iyi olsun,bu sadece yüzeysel bir ilişki olarak kalır.Çin’i ve Çinlileri bilme adına,Çinceyi öğrenmekten başka bir alternatifiniz malesef yoktur.

Biz kadromuzdaki Çin Dili ve Edebiyatı eğitimi almış,herbirerleri en az bir sektörde uzmanlaşmış arkadaşlarımızla size, Çin’ e dair farklı bir bakış açısı sunuyoruz.Çin ile iş yaparken kültürel olarak nelere dikkat edilmesinden tutun(örneğin öğlen yemek vakti yemekten başka hiçbirşey düşünmezler ve bu zaman dilimi işin sürecini olumsuz bir şekilde etkileyebilir,bu vakitte Çinlilerin yemek yemelerini beklemeli ve bu durumdan şikayet etmemelisiniz),hukuki olarak ne gibi problemlerle karşılaşılabileceği ve bunlara karşı nasıl tedbirler(eğer proforma hazırlanırken,üretimin bitiş tarihini yazmamışsanız ve tedarikçiniz sözlü olarak belirttiği tarihte siparişinizi bitirmemişse,sizin herhangi bir hak talebinde bulunmanız boşunadır.Diyelimki bu tarihi proformada belirttiniz ama yine de üretim zamanında bitmedi.Dava süreci başlasa bile,eğer Çince bir akit yoksa aranızda,mahkemede işiniz zor demektir) alınmasını gerektiğini sizlerin bilgisine sunuyoruz.

Yukarda belirtilenlerden başka,sizi Çin e gelme zahmetinden kurtarıyoruz.Yazışmalarla bir seviyeye getirdiğiniz sipariş sürecinizde,süreci hızlandırmak için,sizin adınıza fabrikalara ziyaretlerde bulunup,edindiğimiz izlenimleri size raporlayıp,yanlış tedarikçi ile çalışma riskinizi minimize ediyoruz.

Bize aradığınız ürünün fotoğraflarını ve diğer temel özelliklerini bildirdiğinizde sizin adınıza tespit ettiğimiz tedarikçilerden numuneleri toparlayıp,tarafınıza kargoluyoruz.

Kendiniz Çin e gelmek istediğinizde,havaalanında karşılama,otel rezervasyonu,araç kiralama,tedarikçi ziyaret haritası çıkarma ve rehberlik gibi hizmetlerimizi tarafınıza sunuyoruz.

Bize Ulaşın